آیا رئیس جمهور آمریکا به هکر ها باج می دهد؟

به گزارش وبلاگ مزدا 93، یک باند جرایم سایبری که یک شرکت عظیم حقوقی سرگرمی را هک نموده است ادعا می نماید در صورت عدم دریافت باج 42 میلیون دلار اطلاعات مرتبط با رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ را منتشر می نماید.

آیا رئیس جمهور آمریکا به هکر ها باج می دهد؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این گروه که یک شرکت جنایی شناخته شده است تا این لحظه هیچ نشانه اثباتی را ارائه ننموده است که آیا واقعا اطلاعاتی را از دونالد ترامپ در اختیار دارند یا اساسا در صورت دریافت باج حاضرند اطلاعات را منتشر نمایند یا خیر.

با این وجود، کروه مذکور مجموعه عظیمی از پرونده های مسروقه را از موسسه حقوقی Grubman Shire Meiselas & Sacks سرقت نموده اند. این موسسه حقوقی گفت که ترامپ مشتری آن ها نیست و هرگز نبوده است. سخنگوی این شرکت گفت که هنوز تعیین نیست کدام یک از مشتریان این شرکت به خطر افتاده اند.

این گروه با استفاده از ransomware - نوعی نرم افزار مخرب - به شبکه های یک قربانی و رمزگذاری آن ها می پردازند و خواهان هزینه ای برای باز کردن آن ها هستند. اگر قربانی باج پرداخت نکند، گروه به آرامی نسخه های رمزگذاری نشده پرونده های سرقت شده را منتشر می نمایند.

این گروه جنایتکار در وبلاگ خود تهدید به انتشار پرونده های مربوط به ترامپ را منتشر کرد و نوشت: نفر بعدی که اسناد مربوط به او را منتشر خواهیم کرد، دونالد ترامپ است. رقابتی انتخاباتی در جریان است و ما اسرار ناخوشایند زیادی از او برای شما رأی دهندگان یافته ایم. ما می توانیم به شما اطمینان دهیم که پس از نشر چنین اسراری، مطمئناً نمی خواهید او را به عنوان رئیس جمهور ببینید.

اکنون بحث در این خصوص در فضای مجازی و رسانه ها پررنگ شده است چرا که از یک طرف عده ای تصور می نمایند این ادعا، ددرواقع یک دروغ عظیم و یک دستی است و از طرفی بعضی می گویند شاید یکی از مشتریان شرکت حقوقی که اسرارش افشا شده درواع با ترامپ تبادل اطلاعات داشته و چنین افتضاحی را رقم زده است.

باند های باج افزار در سال های اخیر به یک تهدید مداوم برای ایالات متحده تبدیل شده اند و اجرای قانون برای متوقف کردن آن ها مشکل داشته است. در بسیاری از موارد، این گروه ها در کشور هایی فعالیت می نمایند که امکان استرداد مجرم به ایالات متحده را ندارند.

منبع: انتخاب

به "آیا رئیس جمهور آمریکا به هکر ها باج می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا رئیس جمهور آمریکا به هکر ها باج می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید