بیانیه هدف گذاری تورم فردا منتشر می گردد ، ادغام دو بانک تا 10 روز دیگر

به گزارش وبلاگ مزدا 93، عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی اظهار کرد: روز سه شنبه بیانیه رسمی چارچوب هدف گذاری تورم از سوی بانک مرکزی منتشر خواهد شد. در این رویکرد پیشنگرانه و فعال سیاست گذاری پولی، قطب نمای سیاست گذاری پولی، کاهش انحرافات نرخ تورم از نرخ تورم هدف گذاری شده است و برای برطرف انحراف ایجاد شده، بانک مرکزی، نرخ سود سیاستی و یا دالان نرخ سود را تعدیل نموده و با استفاده از عملیات بازار باز، نرخ جاری وموثر در بازار پول را تنظیم می نماید.

بیانیه هدف گذاری تورم فردا منتشر می گردد ، ادغام دو بانک تا 10 روز دیگر

وی ادامه داد: با تایید نهایی شورای عالی هماهنگی اقتصادی، کسری بودجه سال 1399، درکنار عرضه سهام شرکت های دولتی و اموال مازاد دولت، به وسیله انتشار اوراق بدهی دولت دربازار پول و سرمایه تامین خواهد شد. طبق اطلاع واصله از همکاران خزانه داری کل کشور، در روزهای آینده شاهد عرضه اوراق بدهی برای تامین کسری بودجه و بالتبع، تعمیق بیشتر بازار بدهی خواهیم بود.

همتی اضافه نمود: در ادامه فرایند ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح ظرف ده روز آینده با برگزاری مجامع بانک مهر اقتصاد و بانک حکمت ایرانیان ادغام این دو بانک در بانک سپه نهایی شده و مجمع سه بانک به جامانده دیگر نیز، بتدریج برگزار خواهد شد. بانک مرکزی راستا اصلاح نظام بانکی و ارتقای سلامت اقتصادی بانک ها را با جدیت ادامه خواهد داد.

وی گفت: نظام بانکی کشور طبق وعده ای که داده است، آماده پرداخت 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود 12 درصد به مشاغل و واحدهای کسب وکار، که به خاطر شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند، است.

رئیس کل بانک مرکزی در انتها گفت: به محض دسترسی بانک ها به سامانه مربوط به اطلاعات مشاغل و نیز واحدهایی که واجد شرایط استفاده از این وام هستند و توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این خصوص ایجاد شده است، بانک ها نیز ظرف یک هفته تقاضاها را آنالیز و اقدام لازم را انجام خواهند داد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "بیانیه هدف گذاری تورم فردا منتشر می گردد ، ادغام دو بانک تا 10 روز دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه هدف گذاری تورم فردا منتشر می گردد ، ادغام دو بانک تا 10 روز دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید