تعطیلی استخرها مثل به اشتباه شستن خیابان ها در اوایل کرونا است

به گزارش وبلاگ مزدا 93، خبرنگاران/خوزستان یک کارشناس ورزشی با بیان اینکه در فصل گرما با وجود تعطیلی استخرها احتمال افزایش آمار غرق شدگی در رودخانه ها و سواحل زیاد است، گفت: تعطیلی استخرها و قرار دادن آن ها در گروه 3 شغلی، مثل به اشتباه شستن خیابان ها در اوایل دوران کرونا است.

تعطیلی استخرها مثل به اشتباه شستن خیابان ها در اوایل کرونا است

امید جشان زاده در گفت وگو با وبلاگ مزدا 93 با بیان اینکه هیچ دلیل علمی برای قرار دادن استخرها در گروه 3 شغلی و تعطیلی استخرها وجود ندارد، اظهار کرد: این کار مثل شستن خیابان ها در اوایل دوران کرونا، اشتباه است. اکنون هم به اشتباه و بی دلیل استخرها را تعطیل کرده اند.

وی اعلام نمود: تحقیقات علمی ثابت کرده است که ویروس کرونا در آب استخرها که حاوی کلر است، زنده نمی ماند. محیط استخر هم به خاطر نوع متریال استفاده شده و سرامیک، از درب ورودی، لابی، کمدها، رختکن تا سالن استخر کاملا قابل شستشو و ضد عفونی است، ضمن این که محیط استخر هم به مراتب از سایر اماکن ورزشی و تفریحی، بزرگتر و امکان فاصله گذاری به خوبی در آن میسر است اما متاسفانه همچنان بی دلیل ورزش شنا در گروه ورزش های پربرخورد واقع شده است.

این مدرس دانشگاه نام کرد: بیش از 15 ماه است که استخرها تعطیل هستند که صنعت استخرداری و سرمایه گذاران این حوزه ورشکست شده اند. همچنین بیکاری بیش از 2000 مربی و منجی غریق در خوزستان، تبعات اجتماعی و انسانی در برداشته است.

وی با بیان اینکه در این فصل گرما با وجود تعطیلی استخرها احتمال افزایش آمار غرق شدگی در رودخانه ها و سواحل زیاد است، افزود: به نظر بنده ستاد ملی مبارزه با کرونا در تصمیم تعطیلی استخرها باید تجدید نظر کند. ضمن اینکه نقش فدراسیون های نجات غریق، شنا و پزشکی ورزشی هم در ارائه راهکار و نظرات کارشناسی در ستاد ملی کرونا می تواند بسیار تاثیرگذار باشد و تصمیم سازی در این زمینه می تواند راهگشا باشد.

جشان زاده گفت: قاعدتا دولت و متولی مربوطه یعنی وزارت ورزش باید جوابگوی ضرر و زیان استخرداران باشند، البته فقط تسهیلاتِ نه چندان موثر داده شد و هیچ اقدامی که قابل توجه باشد در راستای حمایت از استخرداران، مربیان و منجیان صورت نگرفته است.

وی نام کرد: منجیان غریق به نام قشر آسیب دیده و کسانی که 16 ماه است صد درصد فعالیت شان تعطیل است باید شناسایی و حمایت شوند و در اولویت دریافت واکسن باشند.

این کارشناس ورزشی اعلام نمود: ما در پساکرونا با کمبود نیروی انسانی متخصص روبرو خواهیم بود زیرا بسیاری از منجیان و مربیان در این 16 ماه تعطیلی تغییر شغل داده اند.

وی گفت: بخشش اجاره، تمدید و ترمیم قراردادهای اجاره استخرها، تقسیط و تخفیف در هزینه آب، برق و گاز استخرها و دریافت تسهیلات بدون سود بلندمدت هم حداقل توقع استخرداران (به خصوص سرمایه گذاران حوزه ورزش های آبی) برای بازگشایی استخرها است چرا که رونق مجدد استخرها مستلزم گذشت زمان و عادی سازی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تعطیلی استخرها مثل به اشتباه شستن خیابان ها در اوایل کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی استخرها مثل به اشتباه شستن خیابان ها در اوایل کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید