شمارش معکوس برای یک عرضه اولیه مهم در بورس تهران

به گزارش وبلاگ مزدا 93، خبرنگاران: نقدینگی در بورس تهران دوباره اوج گرفته و به کانون توجه ها تبدیل شده است. از همین رو، لزوم گسترش عرضی سهام بیش از همواره مشاهده می گردد. به صورت تعیین بازار سهام کشورمان جوابگوی حجم نقدینگی عظیمی که به سمت این بازار روانه شده است را ندارد و در این شرایط سهل انگاری نهادهای نظارتی در عرضه اولیه سهام نیز تعجب آور است. البته نشانه هایی از عرضه اولیه بزرگ مشاهده می گردد که می تواند نوید افزایش تعداد عرضه های اولیه در زمستان باشد.

شمارش معکوس برای یک عرضه اولیه مهم در بورس تهران

به گزارش وبلاگ مزدا 93، به نقل از دنیای بورس؛ به صورت تعیین بورس تهران عطش عرضه های اولیه جدید را دارد. اتفاقا حجم نقدینگی که در بازار وجود دارد نشان می دهد که فضا اتفاقا برای عرضه های اولیه سنگین نیز کاملا آماده است. در چنین شرایطی انتشار اخباری پیرامون عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتاقتصادی از نکات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. شستا نام آشنایی برای کل بازار محسوب می گردد.

امروز صورت های سال اقتصادی منتهی به خرداد 98 شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی مشمول اصل 144 در بازار منتشر شده است. در صورت های اقتصادی شرکت اصلی سود خالص حدود 4500 میلیارد تومان کاملا جالب توجه است. سرمایه شستا حدود 3900 میلیارد تومان است که اگر قیمت اسمی هر سهم 100 تومان در نظر گرفته گردد معادل 39 میلیارد سهم است. این شرکت ارزش دفتری حدود 14 هزار میلیارد تومانی را دارا است. ارزش دفتری گروه (تلفیق شستا) به 27 هزار و 600 میلیارد تومان می رسد.

در روش های ارزش گذاری سهام این شرکت چه از نظر خالص از ارزش دارایی ها و همچنین از نظر نسبت قیمت به درآمد به نظر می رسد می توان ارزش بازار حدود 25 هزار میلیارد تومانی را برای عرضه این شرکت در نظر گرفت که عرضه ده درصد آن معادل 2500 میلیارد نقدینگی می طلبد. باید توجه داشت که ارزش معاملات خرد امروز بورس تهران به تنهایی نزدیک به 2400 میلیارد تومان بود و بر این اساس در مورد نقدینگی برای این عرضه اولیه احتمالا در هفته های آینده نباید نگران بود.

می توان انتظار عرضه اولیه جالب توجهی را در بازار سهام کشور داشت با این حال زمان آن دقیقا تعیین نیست و یکی از نکات جالب توجه برای دنیای بورس ارزش گذاری این سهم برای عرضه اولیه است. باید توجه داشت که کل سهام شرکت سرمایه گذاری...

برای مطالعه کامل این مطلب به وسیله لینک زیر اقدام کنید:

شمارش معکوس برای یک عرضه اولیه بزرگ در بورس

منبع: اقتصادنیوز

به "شمارش معکوس برای یک عرضه اولیه مهم در بورس تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمارش معکوس برای یک عرضه اولیه مهم در بورس تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید