عجیب تر از برکناری وزیر صمت اقدامات سرپرست جدید است

به گزارش وبلاگ مزدا 93، یک کارشناش در خصوص عزل وزیر صمت و سرپرست این وزارت خانه نوشت: نکته عجیب تر از برکناری وزیر، اقدامات سرپرست جدید است.

عجیب تر از برکناری وزیر صمت اقدامات سرپرست جدید است

به گزارش گروه مالی وبلاگ مزدا 93، چند روز پیش در یک اقدام ناگهانی و عجیب، وزیر صنعت، معدن و تجارت، صمت توسط رئیس جمهور عزل شد که حواشی مختلفی نیز داشت، بلافاصله آقای حسین مدرس خیابانی توسط رئیس جمهور به عنوان سرپرست وزارتخانه معین شد.

نکته عجیب تر از برکناری وزیر، اقدامات سرپرست جدید است، ایشان همان روز به فاصله چند ساعت پس از انتصاب، مدیرکل حوزه وزارتی را برکنار کرد و فرد دیگری را به عنوان مدیرکل خود منصوب کرد. در سه روز گذشته نیز سه نفر از معاونان وزارت صمت را برکنار و افراد دیگری را به عنوان سرپرست معاونت منصوب کرد.

سوال این است که این تعویض های سریع و گسترده که احتمالاً در روز های آینده نیز ادامه خواهد داشت، با چه هدفی صورت می گیرد؟ آیا بر اساس اصل شایسته سالاری و لیاقت این افراد بوده و یا نوعی انتقام گیری و لجاجت و عناد با وزیر قبلی بوده که تمام منصوبان او باید به سرعت برکنار شوند؟

اینکه کودتایی در وزارت صمت به راه افتاده و یا انقلاب شده است، معلوم نیست که سرپرست جدید وزارتخانه بر اساس دستورات مقامات بالا قلع و قمع به راه انداخته و یا با تشخیص خودشان دست به تغییرات گسترده و سریع زده اند.

سرعت جابه جایی این ذهنیت را تقویت می نماید که موضوع، عدم صلاحیت برکنار شدگان نیست، بلکه به دلایل دیگری صورت می گیرد، حتی سرپرست جدید صبر نکرد تا احتمالاً وزیر گردد و سپس دست به تغییرات گسترده بزند.

این در حالی است که یکسال بیشتر از مدت خدمت این دولت و وزیر صمت باقی نمانده است با توجه به گستردگی بسیار زیاد حوزه فعالیت این وزارتخانه در امور صنعت و معدن و تجارت کشور، تغییر وزیر و سپس معاونان قبلی، نگرانی زیادی را در شرایط کنونی مالی برای مدت به جامانده، دولت در این وزارتخانه به وجود می آورد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عجیب تر از برکناری وزیر صمت اقدامات سرپرست جدید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب تر از برکناری وزیر صمت اقدامات سرپرست جدید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید