هشدار نماینده سوئدی نسبت به عربی شدن کشورش

به گزارش وبلاگ مزدا 93، یکی از اعضای حزب میانه روی سوئد هشدار داد، از آنجاکه عربی به زبان اصلی در بسیاری از پیش دبستانی های یکی از شهرهای این کشور بدل شده، می تواند به ایجاد مسائل ارتباطی بین کارمندان و بچه ها بدل شود.

هشدار نماینده سوئدی نسبت به عربی شدن کشورش

به گزارش وبلاگ مزدا 93، رادیو سوئد گزارش داد، حنیف بالی، کننده حزب میانه روی سوئد توئیت کرد: عربی شدن در جریان است.

وی در توئیت خود نوشت: وقتی خیلی زودتر این مساله را هشدار دادیم، تمامی مهاجران گفتند که چقدر خوب است که بچه ها دو زبانه باشند. سوئدی های اصیل گفتند که تنها به زبان انگلیسی و زبان های خودشان حرف می زنند. حالا ما با عربی شدن روبرو هستیم.

رادیو سوئد همچنین با اشاره به تفکیک و تبعیض گسترده گزارش کرد، در شش پیش دبستانی از 9 پیش دبستانی در منطقه مرکزی رونبی، بین 60 تا 89 درصد از بچه ها زبانی بغیر از زبان سوئدی دارند. این امر به این دلیل است که مهاجران تمایل به سکونت در همان مناطق دارند و برای جذب یکدیگر دلهره دارند، بنابراین فرهنگ و زبان خود را حفظ می کنند. این مساله باعث شده تا کارمندان نتوانند به راحتی با این بچه ها ارتباط برقرار کنند. حتی والدین آنها هم سوئدی حرف نمی زنند: مدارس باید برای آنکه بتوانند با بچه ها حرف بزنند، از راهکارهای جدید استفاده کنند.

مونیکا برگرن، رئیس یکی از این پیش دبستانی ها گفت: برخی اوقات زمانیکه درگیری ها اوج می گیرد، می تواند مشکل به وجود آورد و به یک چالش بدل شود.

چنین تحولی مدت هاست که در حال شکل گیری است. به دلیل ورود بیش از حد مهاجران در سال های اخیر، سهم ساکنان با سابقه خارجی از یک چهارم از جمعیت سوئد از 10 میلیون نفر فراتر رفته است.

در 2018، زبان عربی به دلیل بحران مهاجرتی در اروپا از فنلاندی جلو زد که دومین زبان بومی در سوئد محسوب می شود. در 2015 که سال پیک بود، سوئد 163 هزار پناهجو را که اکثرا در کشورهای مسلمان عرب زبان بودند، پذیرفت.

تفکیک و تبعیض یک مشکل جدی است، چون جوامع مهاجر دوست دارند در حاشیه شهرهای بزرگ ساکن شوند. بسیاری از آنها اکنون در مناطق آسیب پذیر هستند که گتو یا همان زاغه است که بیشترین نرخ جرایم و بیکاری و اغلب قوانین خودشان را دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هشدار نماینده سوئدی نسبت به عربی شدن کشورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نماینده سوئدی نسبت به عربی شدن کشورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید