اخبار اقتصادی

شهر سوخته و رازهای به جامانده بسیار

شهر سوخته در 56 کیلومتری زابل در استان سیستان وبلوچستان و در حاشیه جاده زابل- زاهدان واقع شده است.این شهر در سال 3200 قبل از میلاد پایه گذاری شده ومردم این شهر در چهار دوره بین سالهای 1800 تا 3200 قبل از میلادی در آن سکونت داشته اند.

16 آذر 1400

تنوع بخشی راه حل توسعه گردشگری شهری است

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و سخنان معاون گردشگری کشور، تنوع بخشی راهکار توسعه گردشگری شهری است.

10 آذر 1400

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: دوره تغییر فرا رسیده است

تهران (پانا) - نشست مشترک رئیس و مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست با اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و هم چنین اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.

8 آذر 1400

راهنمای خرید پلی استیشن 5 در ایران؛ ابهام زدایی از مدل ها و ریجن ها

حدود یک سال از شروع نسل نهم بازی های ویدیویی می گذرد؛ نسلی که با عرضه کنسول های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری رقم خورد. به جرات می توانیم بگوییم که شروع نسل نهم و یک سال ابتدایی آن، در مقایسه با نسل های کنسولی قبلی حرفی برای گفتن نداشته است. سال گذشته و با...

6 آذر 1400

بیش ترین و بالاترین سطح گارانتی قوای محرکه برای سایپا شاهین

گروه خودروسازی سایپا، که از خاتمه سال 1399 عرضه شاهین دنده ای را شروع نموده، تا امروز بیش ترین و بالاترین سطح گارانتی را در میان خودرو های ملی تازه به مشتریان خود اعطا نموده است.

1 آذر 1400

ارزانی تخم مرغ در حد وعده باقی ماند

هفته گذشته وزارت جهاد کشاورزی در ادامه وعده های مقرون به صرفهی قیمت کالا های مصرفی از مقرون به صرفه شدن قیمت تخم مرغ و کاهش قیمت آن به 43 هزار تومان اطلاع داد، اما نه تنها قیمت ها پایین نیامده بلکه تخم مرغ های درجه 2 و 3 به صورت محدود در میادین توزیع می گردد....

28 آبان 1400

نجات صنعت پوشاک کره جنوبی با بازی مرکب

تهران (پانا) -تقاضای بالای جهانی برای گرمکن های ورزشی سبز و قرمز رنگی که به وسیله کاراکترهای سریال بسیار محبوب بازی مرکب پوشیده می شد، صنعت پوشاک کره جنوبی را نجات داده است.

27 آبان 1400

برنامه های مهم استاندار تازه آذربایجان غربی

استاندار نو آذربایجان غربی برنامه های کاری خود را در این استان برشمرد.

26 آبان 1400

الزام انجام رویه ترانشیپمنت در گمرک آستارا

خبرنگاران/گیلان معاون هماهنگی امور مالی استانداری گیلان، گفت: انجام رویه ترانشیپمنت در گمرک آستارا از الزامات است.

18 آبان 1400

معاون رئیس جمهور: اشتغال و بیمه زنان سرپرست خانوار در اولویت است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده از پیگیری اشتغال و بیمه بانوان هنرمند با اولویت زنان سرپرست خانوار در دولت سیزدهم اطلاع داد.

12 آبان 1400

با همه توان در استان کار کردیم

خبرنگاران/زنجان استاندار سابق زنجان با بیان اینکه علی رغم سختی ها با ترسیم نقشه راه، کار را پیش بردیم، گفت: ایجاد هماهنگی و فرهنگ سازی مدیریت جهادی در راس امور بود.

5 آبان 1400

خدمات پس از فروش لوازم خانگی باید ارتقاء یابد، رایزنان بازرگانی فعالیت شان را شروع نموده اند

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت با اشاره به نقاط قوت صنعت لوازم خانگی کشور در کیفیت و قیمت محصولات، توجه بیشتر به خدمات پس از فروش در این صنعت را ضروری اسم کرد و گفت: موضوع صادرات قطعات و فراوری مشترک به اسم یک رویکرد حمایتی از صنعت مورد توجه وزارت...

4 آبان 1400

اعتراضات به افزایش سیل مهاجران به شیلی

تعداد زیادی از مردم شیلی در اعتراض به بحران ورود هزاران مهاجر بدون مدرک به این کشور تظاهرات گسترده ای برگزار کردند.

24 مهر 1400

13 هزار تن برنج پشت در گمرک ، وزارت جهاد کشاورزی جوابگو نیست

به گزارش خبرنگاران، ممنوعیت فصلی واردات برنج از ابتدای مردادماه تا سرانجام ابان ماه امسال در حالی آغاز شد که پیش از آن فعالان بازار و البته بعضی دستگاه های ذیربط خواهان به تعویق افتادن ممنوعیت فصلی و حتی عدم اجرای آن در امسال به علت کاهش واردات برنج...

23 مهر 1400

نقش همسر در بهداشت روان دوران بارداری

به علت افزایش نیازهای عاطفی زن در دوران بارداری و افزایش احساسات وابستگی در وی و هم چنین به علت نگرانی های خاص مادر در دوران بارداری، ضروری است که حمایت و توجه و محبت همسر در تمام دوران بارداری همراه زن

19 مهر 1400

محصولات گوشتی حدود 60% گاز گلخانه ای حاصل از تولیدات غذایی را تشکیل می دهد

بر اساس تحقیقات اخیر، کل سیستم تولید غذایی، از جمله استفاده از ماشین آلات کشاورزی، سمپاشی، کود و حمل و نقل محصولات سبب ایجاد 17.3 بیلیون تن گاز گلخانه ای در یک سال می شود.

13 مهر 1400

نقش والدین در بهداشت مدارس

رشد و سلامت دانش آموزان، تحت تاثیر شرایط دوران کودکی و نفوذ تربیتی والدین است و خانواده اولین کانونی است که دانش آموز در آن آموزش دیده و پرورش می یابد. بنابراین نقش مهمی در رشد و شخصیت و ایجاد عادات نیکو در بچه ها دارد. در واقع باید گفت پایه و بنیان...

2 مهر 1400

بولسونارو بدون تزریق واکسن در مجمع عمومی حاضر می شود!

ایسنا نوشت: ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل با وجود عدم واکسینه شدن در برابر بیماری کووید، از حضورش در نشستهای مجمع عمومی سازمان ملل طی روزهای آینده در نیویورک اطلاع داد.

1 مهر 1400

673میلیاردتومان تسهیلات سال جاری به روستاییان سیستان وبلوچستان پرداخت شد

معاون هماهنگی امور مالی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 673 میلیارد تومان تسهیلات به منظور رونق معیشت روستاییان و ایجاد اشتغال پایدار سال جاری به طرح های مالی روستایی و عشایری این استان پرداخت شده است.

31 شهریور 1400

بورس این هفته با چراغ قرمز بسته شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار در معاملات امروز 8 هزار و 668 واحد کاهش یافت.

28 شهریور 1400
تعداد: (197)