غنی: طرح آزادی زندانیان طالبان تا یکشنبه نهایی می گردد، میزبانی چندین کشور از مذاکرات بین الافغانی

به گزارش وبلاگ مزدا 93، رئیس جمهور افغانستان گفت که طرح آزادی زندانیان طالبان تا یکشنبه هفته آینده نهایی می گردد و اضافه کرد که میزبانی از نشست های مذاکرات بین الافغانی با یک کشور نخواهد بود.

غنی: طرح آزادی زندانیان طالبان تا یکشنبه نهایی می گردد، میزبانی چندین کشور از مذاکرات بین الافغانی

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ مزدا 93، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان اظهار داشت که تنها یک کشور از مذاکرات بین الافغانی میزبانی نخواهد کرد و این نشست ها در چندین کشور برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد که کشورهای اندونزی، ازبکستان، آلمان، نروژ، روسیه و چین، ژاپن و دیگر کشورها برای میزبانی از این گفت وگوها ابراز علاقه مندی نموده اند.

غنی بدون معین زمان معین نیز گفت که در هفته های آینده برای ایجاد اجماع منطقه ای و بین المللی درباره فرایند صلح با 18 کشور از همسایگان نزدیک و دور افغانستان گفت وگو می گردد.

رئیس جمهور افغانستان همچنین توضیح داد که اگر طالبان زندانیان نیروهای دولتی را آزاد نکند دولت نیز به جامانده زندانیان این گروه را آزاد نخواهد کرد.

براساس توافقنامه قطر قرار است دولت افغانستان 5 هزار زندانی طالبان را به ازای آزادی یکهزار نفر از نیروهای دولتی آزاد کند اما گزارش ها حاکی از آن است که مقامات افغان با آزادی شماری از زندانیان طالبان که در حملات عظیم دست داشتند مخالف است و طالبان نیز بر آزادی همه زندانیانش برای شروع مذاکرات بین الافغانی پافشاری می نماید.

براساس آمارهای منتشر شده توسط طالبان، این گروه تا به امروز 732 زندانی دولتی را آزاد نموده است و دولت افغانستان نیز مجموع زندانیان آزاد شده طالبان را حدود 4 هزار نفر اعلام می نماید.

لازم به ذکر است که بعضی فرماندهان نظامی طالبان تاکید می نمایند که مذاکرات بین الافغانی پیش از خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان امکانپذیر نیست.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "غنی: طرح آزادی زندانیان طالبان تا یکشنبه نهایی می گردد، میزبانی چندین کشور از مذاکرات بین الافغانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غنی: طرح آزادی زندانیان طالبان تا یکشنبه نهایی می گردد، میزبانی چندین کشور از مذاکرات بین الافغانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید