اجرای 3 طرح عظیم با اعتبار 3000 میلیارد تومان توسط شستا در کرمان

به گزارش وبلاگ مزدا 93، خبرنگاران/کرمان رییس کمیسیون مالی مجلس با اشاره به اجرای سه طرح عظیم در کرمان توسط شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی(شستا) اظهار کرد: با اجرای این طرح ها 1800 فرصت شغلی به صورت مستقیم در کرمان ایجاد می گردد.

اجرای 3 طرح عظیم با اعتبار 3000 میلیارد تومان توسط شستا در کرمان

دکتر محمدرضا پورابراهیمی شامگاه شنبه 28 تیرماه در تشریح دستاوردهای سفر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) به استان کرمان اظهار کرد: از مدت ها قبل برنامه ریزی این سفر اجرا شده بود که امروز انجام شد.

وی ادامه داد: در این سفر سه پروژه اصلی شامل افزایش فراوری لاستیک در کرمان و سیرجان و طرح های مجموعه مس شهید باهنر در دستور کار نهاده شد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه بخشی از این اقدامات شروع شده است، اضافه نمود: بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده فاز اول ظرفیت فراوری لاستیک شاخص کرمان به میزان 10 هزار تن تا انتها سال جاری به بهره برداری می رسد و افزایش ظرفیت نهایی 34 هزار تنی طرح توسعه این کارخانه، در سال آینده به نتیجه خواهد رسید.

وی در مورد طرح های مجموعه مس شهید باهنر هم مطرح نمود: یکی از اقدامات مدنظر در استان کرمان دسترسی به معدن است که چندین هفته گذشته جلسه ای در این خصوص برگزار و جمع بندی خوبی انجام شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قرار است در مورد معدن در استان با هماهنگی استاندار کرمان و سازمان صنعت، معدن و تجارت اقدامات خوبی در این زمینه انجام گردد اعلام کرد: تصور می گردد با توجه به طرح های توسعه داخلی شرکت (به جز دسترسی به معدن) بیش از 3000 میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان کرمان به واسطه مجموعه وابسته به شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی اتفاق بیفتد.

وی این اقدامات را بسیار مهم دانست و گفت: در شرایطی که بسیاری از فعالیت ها تحت تاثیر کرونا در منطقه و جهان متوقف شده است، این قبیل اقدامات نشان دهنده اهتمام مدیران ارشد نظام جمهوری اسلامی ایران در پی گیری افزایش جهش فراوری است.

پورابراهیمی با اشاره به گزارش مدیر مجموعه مس شهید باهنر در این سفر گفت: تصور بنده این است که طی سال جاری و سال آینده افزایش حداقل 50 درصد ظرفیت فراوری در حوزه لاستیک و مس را شاهد خواهیم بود که در راستای اجرای فرامین رهبری و لبیک به فرمایشات ایشان است.

رییس کمیسسون مالی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با اجرای این پروژه ها برای 1700 تا 1800 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می گردد، گفت: کمیسیون مالی مجلس با تمام ظرفیت آماده حمایت از مجموعه فعالیت های مالی شرکت های عظیم کشور و استان کرمان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اجرای 3 طرح عظیم با اعتبار 3000 میلیارد تومان توسط شستا در کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 3 طرح عظیم با اعتبار 3000 میلیارد تومان توسط شستا در کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید