ارائه 22 خدمت بهزیستی توسط مراکز مثبت زندگی در 2400 محله

به گزارش وبلاگ مزدا 93، تهران (پانا) - رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت با تشکیل مراکز خدمات بهزیستی در اولین گام 22 خدمت سطح اول سازمان به صورت رایگان در حوزه های پیشگیری، توانبخشی و اجتماعی از پنجره واحد در اختیار جامعه هدف قرار می گیرد.

ارائه 22 خدمت بهزیستی توسط مراکز مثبت زندگی در 2400 محله

وحید قبادی دانا امروز در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی رئیس جمهور اظهار کرد: مراکز خدمات بهزیستی از سال 1380، طبق بند 4 ماده 26 قانون تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی دولت باید تشکیل می شده که اکنون بعد از 20 سال این تکلیف قانونی عملیاتی می گردد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه با تشکیل مراکز خدمات بهزیستی در اولین گام 22 خدمت سطح اول سازمان به صورت رایگان در حوزه های پیشگیری، توانبخشی و اجتماعی از پنجره واحد اختیار جامعه هدف قرار می گیرد گفت: این ظرفیت سازی با مشارکت 6000 میلیارد تومانی بخش غیردولتی توسط 2400 موسس داوطلب تحصیلنموده که عمده آنها را جوانان و زنان تشکیل می دهند، شکل گرفته است. برنامه ریزی این طرح در شرایط سخت تحریمی و کرونایی در دو سال اخیر با همت مدیران پرتلاش و پرسنل دلسوز ستادی و استانی بهزیستی انجام شده است. موقعیت مکانی مراکز بر حسب توزیع جغرافیایی جمعیت هدف در 2400 محله شهری و روستایی معین شده است.

قبادی دانا با اشاره به اینکه پس از فراخوان عمومی الکترونیکی در فرایندی سه ماهه از میان 12 هزار داوطلب تاسیس، 2400 نفر بر اساس شایستگی های علمی و تجربی برگزیده شدند گفت: امروز در حالی این مراکز به صورت رسمی افتتاح می شوند که نرم افزار و اپلیکیشن آن در ماههای مهر و آبان طراحی و عملیاتی شده و شیوه نامه های اجرایی مراکز از ماه ها قبل ابلاغ شده است. مراحل عملیاتی و اجرایی طرح در چهار ماه گذشته فاز آزمایشی را با موفقیت در 31 استان سپری نموده است. امروز این 2400 مرکز در بستر فناوری اطلاعات به شبکه سازمان بهزیستی متصل شده اند و وجود پرونده الکترونیک برای هرخانواده تحت پوشش باعث افزایش دسترسی به دریافت خدمات و حذف بروکراسی های زاید شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه با فعالیت این مراکز بیش از 11 هزار شغل جدید برای جوانان فارغ التحصیل با میانگین سنی 33 سال ایجاد شده است گفت: 11 هزار مددکار بومی و هم زبان و هم فرهنگ با مردم منطقه خدماتی مانند مطلع سازی و آموزش مهارت های زندگی را ارائه می نمایند. بهزیستی تا کنون در ادارات مستقر بود اما امروز با ایجاد مراکز مثبت زندگی نیازمندیابی فعال برای جامعه هدف صورت می گیرد و مددکاران در محله ها حضور می یابند و نیازها را رفع می نمایند.

وی تاکید نمود: سازمان بهزیستی تکلیف قانونی خود را برای تشکیل مراکز خدمات توسط بخش غیردولتی تحت عنوان مراکز مثبت زندگی سعی در ایجاد یک برند نوین برای ارتقای زندگی شهروندان با رویکرد پیشگیری انجام داده است. با تشکیل مراکز خدمات توسط دولت تدبیر و امید، فصل نوینی در ارائه خدمات تخصصی توانمندساز در حوزه اجتماعی شروع می گردد و با انجام خدمات در بستر الکترونیک ظرفیتی تحت عنوان شبکه سلامت اجتماعی شکل خواهد گرفت.مطابق ماده 26 قانون تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی دولت این مراکز غیردولتی هستند و بهزیستی امر سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت را برعهده دارد و داوطلبان با ظرفیت خودشان این مراکز را دایر نموده اند. فعالیت ها در بستر الکترونیکی انجام می گردد و ما از زحمات آنها خرید خدمت می کنیم. مراکز 2.5 میلیون بازدید خانه به خانه را در زمان پایلوت انجام داده اند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ارائه 22 خدمت بهزیستی توسط مراکز مثبت زندگی در 2400 محله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه 22 خدمت بهزیستی توسط مراکز مثبت زندگی در 2400 محله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید