حمایت 90 درصدی از مخترعان ، دانش ثبت اختراع خارجی بومی شده است

به گزارش وبلاگ مزدا 93، ثبت اختراع به عنوان یک الزام برای ورود به بازار های بین المللی مورد توجه در حوزه علم و فناوری قرار گرفته است.

حمایت 90 درصدی از مخترعان ، دانش ثبت اختراع خارجی بومی شده است

به گزارش گروه فناوری وبلاگ مزدا 93 به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در ایران به همت کانون پتنت معاونت علمی و فناوری برای ثبت اختراع در کشور های مختلف می توانیم بصورت مستقیم با مراکز حقوقی و ادارات معتبر آن ها ارتباط برقرار کنیم.

شاید چند سال گذشته در کشورمان به ثبت اختراع آن هم در دفاتر خارجی معتبر توجهی نمی شد. اما شرکت های دانش بنیان زمانی که برای فروش محصولات خود در بازار های جهانی اقدام کردند، متوجه شدند که ثبت اختراع موضوعی مهم برای رسیدن به بازار های دیگر کشور ها است.

اختراع و ثبت آن یکی از الزامات فروش محصولات در بازار های بین المللی است. کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری چند سالی که با قدرت در زمینه ثبت اختراع خارجی فعالیت می نماید و در این زمینه از مخترعان حمایت 90 درصدی انجام می دهد.

در این مدت زمان کانون آنچنان در این زمینه کوشش نموده است که اکنون ایران یکی از کشور هایی است که کانون پتنت می تواند حتی بدون وکیل هم فرایند های ثبت اختراع را با کیفیت خوبی انجام دهد. نوشتن پتنت ادبیات خاص خود را دارد و اکنون این دانش به صورت بومی در کشور وجود دارد.

مهدی ضیغمی مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه در مباحث ثبت اختراع دانش آماده سازی اختراع در کشور بومی شده است، گفت: برای ثبت اختراع در کشور های مختلف می توانیم بصورت مستقیم با مراکز حقوقی و ادارات ثبت اختراع آن کشور ها ارتباط گرفته و اختراعات را در آن کشور ثبت کنیم. درخواست های ارسالی به کانون پس از ثبت در پرتال توسط تیمی مجرب ارزیابی می گردد و پس از آن درخواست های تایید شده برای ثبت رد دفاتر معتبر خارجی حمایت می شوند.

ثبت پتنت را می توان به یاری وکیل انجام داد، اما این کار هزینه بالایی دارد که برای مخترع پرداخت آن سخت است. پس فعالیت های کانون حرکت در این راستا را تسهیل می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حمایت 90 درصدی از مخترعان ، دانش ثبت اختراع خارجی بومی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت 90 درصدی از مخترعان ، دانش ثبت اختراع خارجی بومی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید