خبرنگار الجزیره: باید به دانشمندان ایرانی که با وجود تحریم ها آزمایش واکسن را آغاز کردند احترام گذاشت

به گزارش وبلاگ مزدا 93، خبرنگار الجزیره انگلیسی با اشاره به آغاز آزمایش واکسن کرونای ایرانی گفت که دستاورد دانشمندان ایرانی با وجود تحریم ها و فشار ها سزاوار احترام است.

خبرنگار الجزیره: باید به دانشمندان ایرانی که با وجود تحریم ها آزمایش واکسن را آغاز کردند احترام گذاشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مزدا 93، علی هاشم خبرنگار الجزیره انگلیسی و ستون نویس پایگاه خبری المانیتور آمریکا در پیامی در توییتر به آغاز آزمایش بالینی انسانی واکسن کرونای ساخت ایران اشاره کرد.

وی در این پیام توییتری نوشت: احترام به دانشمندان ایرانی که با وجود تحریم ها و فشار ها قادر به آغاز آزمایش های انسانی واکسن کویید-19 خود هستند.

خبرنگار الجزیره انگلیسی در ادامه نوشت: تنها چند کشور در سراسر دنیا به چنین مرحله ای رسیدند. مهم نیست که آن ها پیروز شوند یا شکست بخورند، این شهامت ادامه دادن است که مهم است.

اولین تزریق انسانی واکسن ایرانی کرونا صبح روز سه شنبه با حضور وزیر بهداشت، معاون علمی ریاست جمهوری، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و تیم تحقیقاتی این واکسن انجام شد.

سعید نمکی ویر بهداشت ایران در مراسم تزریق واکسن کرونای ایرانی گفت: بنده این افتخار را داشتم که به عنوان یک ایمونولوژیست، سال ها در زمینه ارتقای واکسن سازی این کشور خدمت کنم. ما 100 سال است که در منطقه واکسن ساز هستیم. کسانی که فکر می کنند، اولین بار است که داریم واکسنی را تزریق می کنیم، بسیار در اشتباه هستند. در سال 1299 انستیتو پاستور و در سال 1303 انستیتو رازی را داشتیم، تمام مردم دوران زندگی شان را با واکسن های ایرانی آغاز کردند. ما اولین واکسن ساز آسیا بودیم و ما بودیم که به بسیاری از کشور های دنیا و منطقه واکسن صادر می کردیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خبرنگار الجزیره: باید به دانشمندان ایرانی که با وجود تحریم ها آزمایش واکسن را آغاز کردند احترام گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگار الجزیره: باید به دانشمندان ایرانی که با وجود تحریم ها آزمایش واکسن را آغاز کردند احترام گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید