راه چاره بی دردسر خواب شبانه راحت

به گزارش وبلاگ مزدا 93، محققان یک راه چاره ساده و در عین حال بی دردسر را برای خواب شبانه توصیه می نمایند.

راه چاره بی دردسر خواب شبانه راحت

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ مزدا 93 به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز نو نشان می دهد، افراد برای خواب راحت شبانه بهتر است به باشگاه بفرایند تا اینکه روزانه ورزشی مانند دویدن انجام دهند.

این مطالعه روی 386 فرد دارای اضافه وزن یا چاق در سنین 35 تا 70 سال مورد آنالیز نهاده شد و داده های به دست آمده از آن نشان داد، برای افرادی که از خواب محروم هستند، وزنه زدن یا انجام تمرینات فشاری می تواند خواب راحت تر و بیشتر شبانه را در مقایسه با دویدن یا دوچرخه سواری فراهم کند.

کارشناسان بعلاوه یادآوری می نمایند، ورزش صبح گاهی موجب بیدار شدن کامل بدن از خواب شده و تابش نور خورشید بر صورت نیز موجب توقف ترشح ملاتونین و رهایی از خواب آلودگی شده و به بدن یاری می نماید که فرایند فراوری ملاتونین را بهبود بخشیده و این هورمون را برای شب، هنگامی که به رختخواب وارد می شوید ذخیره کند.

آنجلیک برلنتین، محقق ارشد این پژوهش از دانشگاه ایالتی آیووا در ایالات متحده گفت: در حالی که فعالیت هوازی اغلب به افراد بی خواب توصیه می گردد، تحقیقات کمی در خصوص تأثیر تمرینات مقاومتی بر خواب اجرا شده است.در حالی که ورزش های هوازی و مقاومتی هر دو برای سلامت کلی مهم هستند، نتایج ما نشان می دهد که تمرینات مقاومتی ممکن است برای بهتر شدن خواب شبانه رجحان داشته باشد.

کمبود خواب یا خواب بی کیفیت، خطر ابتلا به فشار خون بالا، کلسترول بالا و سفت شدن رگ ها را افزایش می دهد. عدم خواب کافی نیز با افزایش وزن، دیابت و التهاب مرتبط است که می تواند خطر سکته مغزی، حمله قلبی یا مرگ زودرس را افزایش دهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "راه چاره بی دردسر خواب شبانه راحت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه چاره بی دردسر خواب شبانه راحت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید