30 درصد مواد ضدعفونی کننده مصرفی کشور در یک پارک علم و فناوری تامین می گردد، گلستان یکی از سه استان پاک از کرونا شد

به گزارش وبلاگ مزدا 93، رئیس پارک علم و فناوری گلستان با اعلام اینکه مواد ضدعفونی کننده فراوری شده در این پارک،60 درصد مصرف بیمارستان ها و 30 درصد مصرف کل کشور را تامین می نماید، گفت: روزانه حدود 50 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در این پارک فراوری می گردد.

30 درصد مواد ضدعفونی کننده مصرفی کشور در یک پارک علم و فناوری تامین می گردد، گلستان یکی از سه استان پاک از کرونا شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ مزدا 93 به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، غفاری رئیس پارک علم و فناوری گلستان در نشست مجازی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با روسای پارک های علم و فناوری کشور که با موضوع آنالیز دستاوردهای پارک ها در مبارزه با بیماری کویید-19 برگزار گردید، با اعلام اینکه مواد ضدعفونی کننده فراوری شده دراین پارک،60 درصد مصرف بیمارستان ها و 30 درصد مصرف کل کشور را تامین می نماید، گفت: روزانه حدود 50 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در این پارک فراوری می گردد و استان گلستان که در اوایل شیوع بیماری، از استان های پرخطر محسوب می شد، هم اکنون جزو سه استان پاک یا کم خطر است.

وی همچنین به فراوری دارویی برای تقویت سیستم ایمنی به خصوص برای بیماران شیمیایی و حاد تنفسی در این پارک اشاره نمود و گفت: این دارو برای مصرف به بیمارستان های بقیه الله و مسیح دانشوری ارسال شده است.

وی به طراحی سیستم ره گیری کنترل بیماران کرونایی طراحی سیستم ضدعفونی آنلاین و راه اندازی خط فراوری ماسک های N95 به عنوان دیگر فعالیت های این پارک در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اشاره نمود.

ساخت دستگاه اکسیژن ساز خانگی در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف

دهبیدی پور، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف ازساخت دستگاه اکسیژن ساز خانگی در این پارک اطلاع داد و گفت: در این مدت تمامی شرکت های فعال در این پارک برای مقابله با ویروس کرونا احیا شدند و سامانه تشخیص بیماری کرونا با استفاده از هوش مصنوعی با اسکن سینه و اپلیکیشن ماسک از محصولات عمده شرکت های فناور این پارک بوده است.

وی همچنین به فراوری ساخت ونتیلاتور با ساده سازی نوین سلامت، فراوری ماسک های قابل شستشو و محصولات متنوع ضدعفونی کننده سطوح و دست ها در این پارک اشاره نمود و گفت: در بخش حمایتی نیز می توان به بخشش اجاره بهای چند ماهه شرکت ها، افزایش دوره رشد و شتاب شرکت ها و همچنین اجازه برای دورکاری افراد مستقر در پارک اشاره نمود.

فراوری محصولات ضدعفونی کننده با استاندارد WHOدر پارک علم و فناوری فارس

ذوالقدر، رئیس پارک علم و فناوری فارس نیز در این نشست با بیان اینکه محصولات ضدعفونی کننده فراوری شده در این پارک همگی استاندارد WHO دارند، گفت: ماسک های پزشکی، کیت تشخیص کرونا، شیلدهای حفاظتی، گوشی های دیجیتال و باکس هایی برای حفاظت از کادر درمانی از جمله محصولات فراوری شده برای مقابله با ویروس کرونا در این پارک است.

وی همچنین از کوشش فناوران این پارک برای فراوری واکسن کرونا با مشارکت یک شرکت تحقیقاتی آلمانی و انجام روش هایی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا با همکاری دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز اطلاع داد.

ساخت روبات جایگزین پرستار در پارک علم و فناوری اردبیل

ابراهیم پور، رئیس پارک علم و فناوری اردبیل از ساخت روبات جایگزین پرستاردر این پارک و اهدای آن به بیمارستان امام اردبیل اطلاع داد و گفت: در اولین روزهای شیوع ویروس کرونا، کار گروه ویژای در این پارک تشکیل شد و با فراخوان سریع ارسال ایده ها و طرح های مرتبط به این پارک، حدود 50 ایده ارسال شد که از این میان 38 ایده انتخاب و به کار گرفته شدند.

وی از اخذ مجوز و تایید فراوری ماسک جراحی، فراوری کابین ضدعفونی کننده اولتراسونیک، حفاظ ایزوله ویژه استفاده کادر درمانی و همچنین رونمایی از ماشین ضد عفونی کننده اتوماتیک شهری با حضور استاندار اردبیل به عنوان اقدامات این پارک در دو ماه اخیر اشاره نمود.

ابراهیم پور با اشاره به فراوری انبوه انواع محصولات ضدعفونی کننده در این پارک گفت: از برنامه های در دست اقدام شرکت های دانش بنیان در پارک علم و فناوری اردبیل می توان به مواردی از قبیل: ساخت ربات استریل کننده بیمارستانی، عینک طبی محافظ صورت ماسک حرارتی جهت افزایش دمای ریه و ساخت شربت ضد سرفه مخصوص مبتلایان به ویروس کرونا اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "30 درصد مواد ضدعفونی کننده مصرفی کشور در یک پارک علم و فناوری تامین می گردد، گلستان یکی از سه استان پاک از کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 درصد مواد ضدعفونی کننده مصرفی کشور در یک پارک علم و فناوری تامین می گردد، گلستان یکی از سه استان پاک از کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید