ایراد مجلس به لایحه افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس

به گزارش وبلاگ مزدا 93، سخنگوی کمیسیون مالی مجلس گفت: جزئیات و ایرادات لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس، آنالیز و قرار شد فردا بیشتر درباره آن بحث و آنالیز انجام گردد.

ایراد مجلس به لایحه افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس

به گزارش وبلاگ مزدا 93 به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی طغیانی در تشریح نشست دیروز عصر کمیسیون مالی مجلس گفت: لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران به وسیله صرف سهام با سلب حق تقدم در این نشست مورد آنالیز نهاده شد.

سخنگوی کمیسیون مالی مجلس با بیان اینکه کلیات این لایحه پیش از این تصویب شده بود و روز گذشته جزئیات آن آنالیز شد، اضافه نمود: دولت در این لایحه موضوع شرکت های خصوصی و دولتی یا شرکت های تحت کنترل دولت و نهادهای تحت حمایت بنیادها را از یکدیگر جدا ننموده و تنها به دستگا های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه که در آن شرکت های دولتی، عمومی و هم بنیادها هستند، اشاره نموده است.

طغیانی اظهار کرد: براساس این لایحه در بحث بنیادها وقتی این قانون اجرا گردد، امکان دارد بخشی از مالکیت آنها کاهش پیدا کند.

سخنگوی کمیسیون مالی مجلس اعلام کرد: همچنین در بحث بنگاه های خصوصی یک الزامی قید شده که شاید ما نتوانیم این الزام را انجام دهیم. در خصوص مشوق های مالیاتی هم امکان دارد، کافی نبوده یا از جهت قانونی زیرساخت آن وجود نداشته باشد.

وی گفت: قرار شد روز دوشنبه جزئیات این لایحه در کمیته کمیسیون مالی بیشتر مورد آنالیز نهاده شده و روز سه شنبه هم در کمیسیون به جمع بندی نهایی خواهیم رسید.

منبع: جام جم آنلاین

به "ایراد مجلس به لایحه افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایراد مجلس به لایحه افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید