درخواست عجیب ایرلاین ها برای لغو فاصله گذاری اجتماعی در پروازها

به گزارش وبلاگ مزدا 93، خبرنگاران : دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: ایرلاین ها خواستار حذف محدودیت 60 درصدی در پروازهای داخلی هستند تا ضرر و زیان صنعت هوایی تا حدودی کاهش یابد.

درخواست عجیب ایرلاین ها برای لغو فاصله گذاری اجتماعی در پروازها

به گزارش وبلاگ مزدا 93 به نقل از ایرنا، مقصود اسعدی سامانی گفت: یاتا اعلام کرده است که از ابتدای شیوع ویروس کرونا و با جابجایی یک میلیارد و 200 میلیون مسافر تنها 44 مورد ابتلا به کرونا در پروازها گزارش شده است یعنی در هر 27 میلیون نفر یک مسافر؛ بر این اساس امکان حذف مصوبه ستاد مبارزه با کرونا وجود خواهد داشت بدون اینکه تهدیدی برای سلامت مسافران باشد.

تازه ترین خبرها و تحلیل های اقتصادی را در اینستاگرام وبلاگ مزدا 93 مشاهده کنید

وی گفت: بر این اساس انتظار ما لغو این محدودیت است تا جابجایی مسافر برای ایرلاین ها صرفه اقتصادی داشته باشد و در عین حال امکان تعدیل قیمت ها هم مشروط به مذاکرات جدید وجود دارد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه صنعت حمل و نقل کشور بعد از شیوع کرونا آسیب شدیدی دید و متحمل خسارت شده است، گفت: در 6 ماهه اول امسال بیش از 43 درصد مسافران پروازهای داخلی و 96 درصد مسافران پروازهای خارجی کاهش یافته و بسیاری از هواپیماها به دلیل عدم وجود مسافر زمین گیر شدند.

سامانی ادامه داد: در این شرایط اعمال محدودیت استفاده از 60 درصد ظرفیت هواپیماها در پروازها هم بر فشار اقتصادی به ایرلاین ها افزوده است.

وی ادامه داد: تحقیقات علمی و دانشگاهی شرکت های سازنده هواپیما و یاتا (انجمن بین المللی شرکت های هواپیمایی) بر روی سیستم تهویه هوا در کابین هواپیما و نوع چینش صندلی، حاکی از احتمال بسیار اندک ابتلاء مسافران در هواپیما است.

به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی هم اکنون همه مسافران در ورودی ترمینال ها مورد تب سنجی قرار می گیرند و قبل از صدور بلیت با سامانه بانک اطلاعاتی مبتلا به کرونا در وزارت بهداشت کنترل می شوند، این قوانین امکان حضور بیمار مبتلا به کرونا در پرواز را کاهش داده است.

به گزارش ایرنا با دستور وزیر راه و شهرسازی از اول آبان ماه، شرکت های هواپیمایی موظف به رعایت ظرفیت 60 درصدی در پروازها شدند.

منبع: اقتصادنیوز

به "درخواست عجیب ایرلاین ها برای لغو فاصله گذاری اجتماعی در پروازها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست عجیب ایرلاین ها برای لغو فاصله گذاری اجتماعی در پروازها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید