اخبار صنعت

شهر سوخته و رازهای به جامانده بسیار

شهر سوخته در 56 کیلومتری زابل در استان سیستان وبلوچستان و در حاشیه جاده زابل- زاهدان واقع شده است.این شهر در سال 3200 قبل از میلاد پایه گذاری شده ومردم این شهر در چهار دوره بین سالهای 1800 تا 3200 قبل از میلادی در آن سکونت داشته اند.

16 آذر 1400

تنوع بخشی راه حل توسعه گردشگری شهری است

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و سخنان معاون گردشگری کشور، تنوع بخشی راهکار توسعه گردشگری شهری است.

10 آذر 1400

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: دوره تغییر فرا رسیده است

تهران (پانا) - نشست مشترک رئیس و مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست با اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و هم چنین اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.

8 آذر 1400

خطیبی: خوشحالم که در این 2 بازی گلی دریافت نکردیم

سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک درباره پیروزی تیم خود مقابل فولاد توضیحاتی را اعلام کرد.

30 آبان 1400

ارزانی تخم مرغ در حد وعده باقی ماند

هفته گذشته وزارت جهاد کشاورزی در ادامه وعده های مقرون به صرفهی قیمت کالا های مصرفی از مقرون به صرفه شدن قیمت تخم مرغ و کاهش قیمت آن به 43 هزار تومان اطلاع داد، اما نه تنها قیمت ها پایین نیامده بلکه تخم مرغ های درجه 2 و 3 به صورت محدود در میادین توزیع می گردد....

28 آبان 1400

خطیبی: نباید گول باخت فولاد را بخوریم، تیم ها تا هفته ششم شناخت کافی از هم ندارند

سرمربی آلومینیوم اراک می گوید تا هفته پنجم، ششم تیم ها از یکدیگر شناخت کامل ندارند.

28 آبان 1400

نجات صنعت پوشاک کره جنوبی با بازی مرکب

تهران (پانا) -تقاضای بالای جهانی برای گرمکن های ورزشی سبز و قرمز رنگی که به وسیله کاراکترهای سریال بسیار محبوب بازی مرکب پوشیده می شد، صنعت پوشاک کره جنوبی را نجات داده است.

27 آبان 1400

دندان خراب چه تاثیری بر سیستم گوارش دارد؟

باکتری های دندانی که خراب شده است، می تواند از طریق مواد غذایی وارد معده و سپس وارد گردش خون گردد و همین مسئله باعث معده درد و بروز بیماری های مختلف گوارشی می گردد. در ادامه توضیحات بیشتری درباره نحوه نگهداری از دندان و جلوگیری از مسائل گوارشی ارائه...

19 آبان 1400

معاون رئیس جمهور: اشتغال و بیمه زنان سرپرست خانوار در اولویت است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده از پیگیری اشتغال و بیمه بانوان هنرمند با اولویت زنان سرپرست خانوار در دولت سیزدهم اطلاع داد.

12 آبان 1400

با همه توان در استان کار کردیم

خبرنگاران/زنجان استاندار سابق زنجان با بیان اینکه علی رغم سختی ها با ترسیم نقشه راه، کار را پیش بردیم، گفت: ایجاد هماهنگی و فرهنگ سازی مدیریت جهادی در راس امور بود.

5 آبان 1400

خدمات پس از فروش لوازم خانگی باید ارتقاء یابد، رایزنان بازرگانی فعالیت شان را شروع نموده اند

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت با اشاره به نقاط قوت صنعت لوازم خانگی کشور در کیفیت و قیمت محصولات، توجه بیشتر به خدمات پس از فروش در این صنعت را ضروری اسم کرد و گفت: موضوع صادرات قطعات و فراوری مشترک به اسم یک رویکرد حمایتی از صنعت مورد توجه وزارت...

4 آبان 1400

اعتراضات به افزایش سیل مهاجران به شیلی

تعداد زیادی از مردم شیلی در اعتراض به بحران ورود هزاران مهاجر بدون مدرک به این کشور تظاهرات گسترده ای برگزار کردند.

24 مهر 1400

13 هزار تن برنج پشت در گمرک ، وزارت جهاد کشاورزی جوابگو نیست

به گزارش خبرنگاران، ممنوعیت فصلی واردات برنج از ابتدای مردادماه تا سرانجام ابان ماه امسال در حالی آغاز شد که پیش از آن فعالان بازار و البته بعضی دستگاه های ذیربط خواهان به تعویق افتادن ممنوعیت فصلی و حتی عدم اجرای آن در امسال به علت کاهش واردات برنج...

23 مهر 1400

محصولات گوشتی حدود 60% گاز گلخانه ای حاصل از تولیدات غذایی را تشکیل می دهد

بر اساس تحقیقات اخیر، کل سیستم تولید غذایی، از جمله استفاده از ماشین آلات کشاورزی، سمپاشی، کود و حمل و نقل محصولات سبب ایجاد 17.3 بیلیون تن گاز گلخانه ای در یک سال می شود.

13 مهر 1400

بولسونارو بدون تزریق واکسن در مجمع عمومی حاضر می شود!

ایسنا نوشت: ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل با وجود عدم واکسینه شدن در برابر بیماری کووید، از حضورش در نشستهای مجمع عمومی سازمان ملل طی روزهای آینده در نیویورک اطلاع داد.

1 مهر 1400

بورس این هفته با چراغ قرمز بسته شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار در معاملات امروز 8 هزار و 668 واحد کاهش یافت.

28 شهریور 1400

تکاپوی عربستان برای نفوذ به بازار شرق آسیا در سایه بحران اقتصادی

در سایه بحران اقتصادی عربستان ناشی از کاهش درآمدهای نفتی، عربستان برای جذب بیشتر مشتری ، قیمت نفت خود را برای مشتریان آسیایی کاهش داده و در پی به دست آوردن سهام بازار در شرق آسیا است.

18 شهریور 1400

چالش ها و اولویت های وزارت علوم زیر ذره بین دانشجویان، از ضرورت تحول در نظام آموزشی تا جوانگرایی در انتصاب روسای دانشگاه ها

با توجه به اهمیت و صندلی وزارت علوم در نظام آموزشی کشور خبرنگاران در تبادل نظر با فعالان دانشجویی به آنالیز چالش ها و اولویت های این وزارت خانه در دولت سیزدهم پرداخت.

17 شهریور 1400

زندگی در روستای آلزایمری ها

روزنامه خراسان - فاطمه قاسمی: آلزایمر یک بیماری پیش رونده زوال حافظه و کارکرد های مهم ذهنی دیگر است که منجر به از دست دادن مهارت های فکری و اجتماعی، برقراری ارتباط، گفتار، داوری و بسیاری از جنبه های عملکرد روزانه مغز می شود. گاهی این بیماری به حدی شدید...

15 شهریور 1400

زنگ بهسازی جاده گرگر به گمبزون ماهشهر نواخته شد

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس گفت: طرح بهسازی، آسفالت و تکمیل جاده روستایی گرگر به گمبزون ماهشهر شروع شد.

7 شهریور 1400
تعداد: (136)