ظریف راهی بغداد شد

به گزارش وبلاگ مزدا 93، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور ملاقات و گفت وگو با مقامات عراقی راهی بغداد شد.

ظریف راهی بغداد شد

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ مزدا 93، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران لحظاتی پیش تهران را به مقصد بغداد ترک کرد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر دیروز (شنبه) خاطرنشان کرد که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران یکشنبه در صدر هیاتی بلندپایه برای ملاقات و گفت وگو با مقامات عراقی به این کشور سفر می نماید.

پیش از این سخنگوی وزارت خارجه عراق درباره سفر ظریف به عراق گفته بود: سفر یکشنبه وزیر خارجه ایران به بغداد در راستای تقویت روابط دو جانبه بین دو کشور صورت می گیرد.

احمد الصحاف ادامه داد: در این سفر، چالش های مشترک و امکان استفاده از فرصت های پیش روی ممکن در راستای منافع مشترک مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

الصحاف در سرانجام اضافه کرد که ظریف با سه رئیس (رئیس جمهور، رئیس هیأت وزرا و رئیس مجلس) و همچنین وزیرخارجه عراق ملاقات خواهد نمود.

ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در این خصوص در توئیتر نوشت: سفر دکتر ظریف به عراق در راستای تقویت روابط و مناسبات راهبردی دو کشور ایران و عراق در همه زمینه هاست.

سفر ظریف به عراق در حالی انجام می گردد که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق قرار است برای اولین بار در پس از تصدی این سمت روز سه شنبه به تهران سفر کند. الکاظمی قبل از تهران نیز به ریاض سفر می نماید.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در پی شیوع کرونا سفرهایی به سوریه، ترکیه و روسیه داشت و با مقامات این کشورها ملاقات و مصاحبه کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظریف راهی بغداد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف راهی بغداد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید