معرفی فیلم کد منبع به کارگردانی دانکن جونز

به گزارش وبلاگ مزدا 93، کد منبع فیلمی سینمایی به بازی جیک جیلنهال است که در سال 2011 ساخته شد و موفقیت های خوبی را کسب کرد.

معرفی فیلم کد منبع به کارگردانی دانکن جونز

به گزارش خبرنگار ، Source Code (به فارسی: کد منبع یا رمز منبع) فیلمی در ژانر علمی-تخیلی به کارگردانی دانکن جونز و نوشته بن ریپلی است. فیلم در آوریل 2011 توسط شرکت سامیت اینترتینمنت در آمریکای شمالی و اروپا اکران شد. این فیلم سینمایی از عنوان های سینمایی مثل ممنتو و تلقین که هردو به کارگردانی کریستوفر نولان ساخته شده الهام گرفته است، اما به معنای تکراری و کلیشه ای بودن فیلم نیست.

کد منبع فیلمی است که باید چند بار آن را دید تا تمام زوایای داستان آن برای تماشاگر روشن شود. کد منبع یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی است که در دهه اخیر منتشر شده و علاقه مندان به تلقین کریستوفر نولان هم می توانند پیچیدگی و جذابیت این فیلم را در کد منبع دوباره تجربه کنند.

داستان فیلم: فیلم با سکانسی شروع می شود که مردی در قطار به هوش آید و زنی با او شروع به صحبت می کند، اما او هیچ خاطره از زن ندارد. چند دقیقه بعد قطار منفجر می شود و متوجه می شویم ماموریت این شخص آن است در کالبد یکی از مسافران قطار با استفاده از یک تکنولوژی به نام کد منبع، بمبگذاری که باعث این حادثه می شود را پیدا کند. هر بار که او از خواب بیدار می شود و ماموریت خود را دوباره از سر می گیرد تنها هشت دقیقه تا انفجار قطار فاصله دارد.

بازیگران:جیک جیلنهال، میشل موناهن، ویرا فارمیگا، جفری رایت، کاس انوار، راشب پیترز، مایکل آردن و اسکات باکولا بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

فروش گیشه: این فیلم سینمایی بیش از 145 میلیون دلار در گیشه های جهانی فروخت، این در حالی است که 32 میلیون دلار برای ساخت آن هزینه شده بود.

میانگین نمرات فیلم سینمایی کد منبع از نگاه مخاطبان IMDb، 7.5 است و محبوبیت این فیلم را تایید می کند. امتیاز های 92 و 74 از نگاه منتقدان راتن تومیتوز و متاکریتیک نشان می دهد این فیلم هم در جذب مخاطبان و هم منتقدان پیروز بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "معرفی فیلم کد منبع به کارگردانی دانکن جونز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی فیلم کد منبع به کارگردانی دانکن جونز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید